بازارچـــــه ی رودبنــه ای

مردم‌ کشورهای ‌مختلف دنیا صبحانه چه‌می‌خورند؟

صبحانه ایرانی: معمولا در ایران صبحانه با انواع نان و کره و مربا است. در ایران میتوانید به عنوان صبحانه از حلیم استفاده کنید که مخلوطی از گندم دارچین کره و گوشتهای تکه شده است . در ایران از املت هم به عنوان صبحانه استفاده میکنند .انگلیسی : این صبحانه از لوبیا ، سوسیس ، تخم مرغ ، قارچ و نان تست و یک فنجان چای تازه دم تشکیل شده است.


کوبایی : این وعده غذایی در کوبا معمولا با قهوه شیرین کمی شیر همراه است . یک نوع نان محلی هم سرو میشود که آن را معمولا در قهوه فرو برده و میل میکنند .


لهستانی : یک صبحانه سنتی لهستانی شامل با برشهای کیلباسا ماکارونی سیب زمینی است .


اسپانیایی : صبحانه در اسپانیا ساده اما واقعاخوشمزه است. نان با سیر تازه و مقدار زیادی از گوجه فرنگی رسیده، پس از آن اندکی روغن زیتون و نمک.میتوان مخلفاتی نظیر پنیر، ژامبون یا سوسیس را هم به آن افزود.


مراکشی: معمولا از نان های مختلف با برخی ازانواع ترشی، مربا ، پنیر یا کره تشکیل شده است.


صبحانه سالم هاوایی: آیا تصور میکردید در هاوایی چنین صبحانه سالمی خورده شود؟ البته گاهی نان شیرینی هم در صبحانه موجود است .


سوئدی: که اغلب شامل نان شیرین و پهن سوئدی است. این یک کیک تخت نازک از خمیر و سرخ شده در روغن که معمولا تکه های میوه داخل ان است.


ایسلندی: این صبحانه دلچسب و گرم برای مبارزه با صبح های سرد ایسلند و شامل قهوه و شکر همراه کشمش و یا آجیل است .


پرتغالی: این صبحانه بسیار خوشمزه و ساده با مقدار زیادی قهوه است.


استرالیایی:برزیلی: یک انتخاب خوشمزه از گوشت، پنیر و نان، ...


ایتالیایی:


صبحانه ویلز:


دانمارکی : روی میز صبحانه مرد دانمارکی شما اغلب نان ، پنیر، کالباس، ژامبون ، مغز، عسل، مربا و گاهی اوقات حتی شکلات پیدا میکنید.فیلیپینی :فیلیپینی ها حتما از میوه مخصوصا انبه در صبحانه خود شان استفاده میکنندبرنج ، تخم مرغ،گوشت و حبوبات هم میتواند انتخاب های دیگری برای یک صبحانه فیلیپینی باشد .


آلاسکا: در آلاسکا گوشت گوزن برای صبحانه میل میکنند.


آلمانی : پنیر محلی و نان تازه و در اخر یک فنجان قهوه برای یک آلمانی صبحانه ایده آل است.آمریکایی : کیک تازه همراه با بلوبری در صبحانه آمریکایی هاست.فرانسوی :بادام خرد شده، کره، شکلات یا خامه،برای آنها همیشه خوب است.هندی: درهند سیب زمینی را با رزماری بو داده، همراه با عدس ، سوسیس گیاهی و نان برشته ، فلفل، موزمیخورند . غذاهای صبحانه در هند درهر منطقه متفاوت است.اسکاتلندی : این صبحانه بسیار شبیه به صبحانه انگلیسی هاست .قلب و کبد و ریه خرد شده گوسفند با تخم مرغ و ادویه جات و پیاز آرد نمک.تایلندی : ماهی تند یا گوشت خوک تند با برنج یک صبحانه تایلندی ارزان است.صبحانه آرژانتینی :صبحانه ایرلندی :صبحانه کانادایی:صبحانه در مکزیک :شامل گوشت گاو و پنیر و لوبیای تند استصبحانه روسی : ماکارونی با چاشنی خامه و عسل و توت فرنگی


صبحانه در ویتنام:


صبحانه پرو : غذاهای دریایی مخصوصا ماهی تازه خوابانده شده در آب لیمو و فلفل تندصبحانه بولیوی :گوشت و سبزیجات شیرین


 

صبحانه مصری : باقلا، نخود، سیر و همراه با روغن زیتون ، کاین، سس (بخارا)، تخم مرغ آب پز سخت، وبرخی از سبزیجات سبز


صبحانه در ژاپن :انتخاب محبوب ژاپنی ها ماهی و برنج استکه آغشته شده به سس سویا باشد.


صبحانه چینی : رشته فرنگی، برنج، مرغ سبزیجات سرخ شدهصبحانه مالزی : یک کاسه داغ از رشته فرنگی مخلوط شده با تخم مرغ، سبزیجات و ادویه جات ترشی جات خوشمزه.


صبحانه مغولستان :صبحانه بلیز:یک صبحانه در مجارستان : همیشه بیسکوئیت به عنوان اصلی ترین عنصر صبحانه موجود است .صبحانه کره:صبحانه پاکستانی :
صبحانه استونی :صبحانه اردن:


صبحانه ونزوئلا:صبحانه در کلمبیا :صبحانه در غنا :محبوب ترین صبحانه در غنا برنج و حبوبات پخته شده استصبحانه را در اوگاندا :صبحانه باهاما:صبحانه در کاستاریکا :صبحانه را در جمهوری دومینیکن :پنیر و تخم مرغ و شکلات داغصبحانه درترکیه : در ترکیه صبحانه معمولا از انواع چند پنیر ، کره ، زیتون، تخم مرغ، گوجه فرنگی ،خیار ، مربا ، عسل ، گوشت و ادویه دار تشکیل شده است.

 

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service